Bodrum Dance Festival – фантастичний EVS проект в Туреччині, м. Бодрум

Volunteers with national flags

3 16 квітня по 1 червня 2016 року мені пощастило взяти участь у EVS проекті в Туреччині в мальовничому містечку Бодрум, де зібралося 30 волонтерів з 17 країн світу.

Протягом першого тижня в нас був тренінг. Ми обговорювали цілі, програму та наші очікування від проекту, права та обов`язки волонтерів, почали вивчати турецьку мову, дізнавалися ще більше про програму Еразмус + та Youth Pass, виконували різні завдання, спрямовані на тімбілдінг та конфліктний менеджмент, слухали розповіді про звичаї, традиції та правила поведінки в Туреччині, відвідали Бодрум та Бодрумський півострів, влаштовували міжкультурні вечори, на яких презентували свої традиції, звичаї та культуру, показували національні танці, співали пісні, влаштовували конкурси та майстер класи, а також пригощали всіх національною їжею та напоями.

На початку другого тижня ми сформували три команди (Dance team, Media team, Promotion team) і почали вже окремо працювати в своїх групах.

Третій тиждень був спрямований на презентацію програми Еразмус+ в школах. Ми ходили по школах і влаштовували презентації для учнів, розповідали їм про переваги участі в молодіжних обмінах, тренінгах і волонтерських проектах та неформальну освіту в цілому. Також ми влаштовували танцювальні майстер класи з різних стилів танцю для учасників проекту.

Під час четвертого тижня ми розпочали підготовку до фестивалю, кожного дня готували хореографію для фінального танцю, флешмоби та знімали промо відео фестивалю.

Весь пятий тиждень ми займалися просуванням та рекламуванням фестивалю серед місцевого населення та туристів, ходили по вулицям, магазинам, барам і розклеювали плакати, роздавали флаєри, танцювали флешмоби, влаштовували майстер класи, танцювали разом з турками, приймали участь в Дні Молоді та Спорту.

Останній шостий тиждень був підсумковим в нашому проекті. Він відзначився прес коктейлем, парадом з прапорами по вулицях Бодруму та Міжнародним танцювальним фестивалем.  Після неймовірної кількості репетицій під палючим сонцем, ми показали нашу постановку, яка включала в себе багато різних танцювальних стилів, глядачам фестивалю та отримала визнання і шалені оплески. В останні дні ми підводили підсумки проекту, писали звіти та заповнювали Youth Pass.

Загалом ми поставили 2 групові хореографічні постановки (які танцювали в Бодрумському Замку), 3 флешмоби  (танцювали в центрі Бодруму, в барі, торговому центрі, на весіллі, під час Міжнародного дня танцю, Дня молоді та спорту, прес коктейлю), 2 сольні хореографії, 2 дуета, провели 5 майстер класів та організовували щоранкові вправи, зняли промо відео фестивалю та харлем шейк.

По вечорах ми гуляли по місту, ходили до моря та зустрічали захід сонця, грали в ігри, дивилися фільми, співали в караоке, неймовірно раділи перемозі України на Євробаченні, організовували барбекю та дискотеки. Також нам вдалося побувати на заручинах та турецькому весіллі, відвідати уроки танців в танцювальному клубі, побувати на сальса вечірках, навчитися турецьким народним танцям, сходити на екскурсію до мечеті та дізнатися багато цікавої інформації про мусульманство, відвідати кулінарний майстер клас, сходити на пінну вечірку та неймовірно провести останній вечір на пагорбах Бодруму біля вітряків.

Кожні вихідні ми намагалися подорожувати, ходили в гори, весело проводили час та використовували кожну хвилину.

Цей проект назавжди змінив нас, подарував незабутні враження та теплі спогади, які залишаться на все життя в нашому серці. А також, будучи одним з хореографів фестивалю, я отримала ще один унікальний досвід, яких дуже допоможе мені в майбутньому.

Я хочу висловити величезну подяку НГО “Інститут Українських Студій” та Bodrum Dance Club за можливість представляти Україну на цьому неймовірному проекті та отримати безцінний досвід. Також дуже дякую Європейському Союзу за програму Erasmus+, яка дає можливість молоді навчатись, подорожувати, знаходити нових прекрасних друзів, розширювати свої горизонти та насолоджуватися кожною хвилиною життя.

Чи існує життя після EVS???  Раджу вам всім перевірити:)

Оксана Назимок

SHARE

Comments are closed.