Десять неймовірних днів на проекті “Освіта через інформацію для молодого покоління” в Румунії

З 10 по 21 грудня 2015 року, семеро молодих людей з Інституту українських студій взяли участь у короткостроковому проекті, який тривав 10 неймовірних днів і назвався “Освіта через інформацію для молодого покоління”, організованому Erasmus + та румунською організацією Asociatia SE POATE в Болдешті-Скеєні поблизу Бухареста (Румунія). Проект зібрав 23 учасники з Болгарії, Туреччини, України та Литви для вдосконалення журналістських навичок.

Кожен день був наповнений різноманітними подіями та іграми, які створили дружню продуктивну атмосферу. У ході проекту, організатор Адріан навчав основних журналістських прийомів. Кожен ранок розпочинався із міжнародних новин та запашної кави – як у середовищі справжніх журналістів, після чого кожна міжнародна група детальніше їх досліджувала та писала кумедні статті. Величезна кількість вправ-криголамів, командних тренінгів та групових ігор об’єднала нас та наповнила енергією, натхненням та ідеями для наступних статей. Крім того, кожен учасник міг спробувати себе в ролі журналіста та поставити “незручні” запитання на прес-конференції з мером румунського села. Найбільш творчим завданням було створення репортажу на певну тему, де кожна група втілила найсміливіші ідеї, отримуючи масу задоволення під час процесу.

На вечорах-представленнях різних культур, учасники багато дізналися про країни-учасниці, пізнаючи традиції, кухню, танці та пісні. Це були дивовижні та неймовірні моменти. Румунські організатори познайомили молодь із історичними місцями в Бухаресті, зокрема, відомим палацом королівської сім’ї – Замком Пелеш поблизу Брашова. Нам неймовірно пощастило, оскільки ми змогли також торкнутися духу Різдва, гуляючи вулицями, прикрашеними різдвяними вогнями та ялинками.

Я рекомендую усім брати участь у різноманітних програмах Erasmus +, які дають чудову можливість для саморозвитку, нових знайомств та проведення незабутнього часу.

Таміла Бабак

SHARE